Co sprezentować chłopakowi na święta?

W czasie przedświątecznym wiele dziewczyn zastanawia się, co podarować swojemu chłopakowi. Młodzi ludzie mają często wiele różnych zainteresowań i dopasowanie upominku do tylko jednego z nich, może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego też nie najgorszym pomysłem jest w tym przypadku sięgnięcie do sprawdzonych, tradycyjnych pomysłów, czyli podarowanie mu niekoniecznie zwyczajnej… książki.

Książka nie musi kojarzyć się wyłącznie z nauką

Wiele osób zupełnie błędnie myśli, że książka to najmniej ciekawy prezent, jaki można komuś podarować. Sięgają wtedy po akcesoria do smartfonów, różnego rodzaju gadżety albo traktują prezenty świąteczne jako żart i wręczają sobie znane ze stereotypów skarpetki. Tymczasem dobra książka to taka, która nie tylko łączy się w bezpośredni sposób z zainteresowaniami obdarowywanej osoby, ale również rozwija jej wyobraźnię, poszerza horyzonty i najzwyczajniej w świecie sprawia frajdę w trakcie jej czytania. Dlatego też prezent na święta dla chłopaka może i stanowczo powinien wychodzić poza ogólne schematy. Książka naprawdę nie musi kojarzyć się wyłącznie z nauką, a w przypadku podarunku na Boże Narodzenie, wręcz nie powinna.

Wychodzenie poza schematy, czyli fantastyka i science-fiction

W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się książki z gatunki fantastyki lub science-fiction. Polski rynek jest bardzo bogaty w pozycje z obu gatunków, a wiele wydawnictw oferuje nie tylko pojedyncze powieści, ale także całe serie wydawnicze lub nawet komiksy. Przykładami książek, które zaciekawią każdego młodego chłopaka, z pewnością są książki autorstwa Andrzeja Pilipiuka. Jego seria o Jakubie Wędrowyczu, zawierająca takie tytuły jak: ”Kroniki Jakuba Wędrowycza” (Fabryka Słów, 2001), ”Homo Bimbrownikus” (wyd. Fabryka Słów, 2009), czy ”Konan Destylator” (wyd. Fabryka Słów, 2016), to wspaniała rozrywka na długie godziny i okazja do poznania świata z pogranicza realizmu magicznego i fantastyki.

Interesujący prezent na święta dla chłopaka to również taki, który realizuje nie tylko nasze wyobrażenia, ale przede wszystkim jego sprecyzowane zainteresowania. Jeśli chłopak, dla którego poszukujemy upominku, fascynuje się np. kosmosem i astronomią, ciekawymi propozycjami będą dla niego ”Na podbój kosmosu” Normana Mailera, ”Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos” Toma Wolfe’a albo ”Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata”, autorstwa znanego naukowca i fizyka Stephena Hawkinga. W przypadku fana muzyki, może to być album albo biografia ulubionego zespołu, np. „Prędzej świnie zaczną latać. Prawdziwa historia Pink Floyd” autorstwa Marka Blake’a.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *