Dlaczego kalendarz jest idealnym prezentem na gwiazdkę?

W okresie przedświątecznym wielu z nas zastanawia się, co podarować bliskim w ramach idealnego, świątecznego prezentu. Jak wiadomo, nie zawsze możemy pozwolić sobie na spełnienie czyjegoś marzenia o wycieczce dokoła świata albo o zakupie najnowszego modelu drona, dlatego w tym przypadku bardzo ważna jest kreatywność. Najpopularniejsze i sprawiające największą radość upominki świąteczne to przede wszystkim takie, które nie tylko zapadają w pamięć z powodu swojej wysokiej ceny, ale takie, które mają znaczenie.

Książka jako upominek na każdą okazję

Jeśli nie do końca wiemy, co bliska nam osoba naprawdę chciałaby otrzymać, dobrym pomysłem jest podarowanie mu książki. Oferta współczesnych księgarń stacjonarnych i internetowych jest naprawdę spora i można w niej swobodnie wybierać. Dla pasjonata kuchni może to być np. książka kucharska z przepisami z najróżniejszych części świata, a dla maniaka gier komputerowych, fascynujący album związany z ulubioną kategorią, np. science-ficition.

Książki są bardzo uniwersalnymi prezentami, które nie tylko zawsze wydają się być trafione, ale także służą obdarowywanym osobom przez długie lata. Zwłaszcza jeśli są to pozycje związane z ich zainteresowaniami lub książki służące typowo pozyskiwaniu wiedzy, np. psychologiczne napisane przez specjalistów w dziedzinie psychologii i psychiatrii, jak również ciekawe poradniki dla domowych majsterkowiczów, które z okazji świąt można sprezentować tacie, koledze albo mężowi.

Kalendarz książkowy – w sam raz na święta

Równie dobrym pomysłem jest podarowanie bliskiej nam osobie kalendarza książkowego. Zważywszy na to, że Boże Narodzenie wypada właśnie pod koniec roku, jest to nie tylko uniwersalny prezent, ale także trafiony pod względem czasowym. Ponadto warto pamiętać, że kalendarz nie musi być wcale nudny! Obecnie wiele firm oferuje możliwość personalizacji produktu poprzez wytłoczenie lub nadrukowanie na nim imienia, nazwiska albo nawet pseudonimu. Kalendarz taki może być także ozdobiony logotypem lub ważną dla obdarowanej osoby datą, np. urodzin.

Niewiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, że kalendarz książkowy może stanowić doskonały upominek nie tylko dla bliskiej nam osoby albo przyjaciela, ale także dla współpracownika, a nawet naszego przełożonego. Mimo że coraz popularniejsze są wszelkiego rodzaju aplikacje do prowadzenia notatek, bardzo duża część osób wciąż preferuje standardowe kalendarze. Jeśli więc mamy wśród znajomych nauczyciela albo kogoś, kto z pewnością skorzysta na tym podarunku, nie wahajmy się zakupić go podczas przedświątecznej gorączki i poszukiwania prezentów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *