Książka na święta

Czy książka to dobry pomysł na prezent świąteczny? Statystyki dotyczące czytelnictwa pokazują, że wśród Polaków zainteresowanie literaturą nie jest zbyt duże. Z drugiej jednak strony rodzimi pisarze podkreślają, że z pisania jak najbardziej można się utrzymać. Nie narzekają oni także na brak wiernych fanów, którzy z wytęsknieniem oczekują na kolejne tom spod pióra swoich ulubieńców. I właśnie dla tych miłośników literatury książki to najlepsze prezenty pod choinkę.

Książka, a może jednak coś innego?

Pomysłów na ciekawe prezenty pod choinkę jest wiele. Nie muszą być to oklepane skarpety dla panów czy karty upominkowe dla pań. Stawiając na książkę, pokazuje się obdarowywanemu swoje zainteresowanie. Nawet ta kupowana w Internecie wymagała przecież przejrzenia asortymentu i zapoznania się z zainteresowaniami adresata. Książkę można opatrzyć wymowną dedykacją, czyniąc z niej prezent na całe życie. O przewadze tego rodzaju podarków świadczy też możliwość wybierania spośród ogromnej liczby tytułów. Do tego dochodzą jeszcze tak zwane białe kruki, czyli rzadkie wydania doceniane nie tylko przez kolekcjonerów. Wyszukanie takie egzemplarza wymaga czasu, energii i środków. Będzie jednak dowodem, że wręczający:

– ceni sobie obdarowywanego,

– ma gust i nie chodzi na skróty w kwestii prezentów,

– wybiera podarki świadomie,

– przykłada wagę do detali,

– jest zaangażowany w daną relację.

Jak wybrać najlepszą książkę?

Wybór prezentu pod choinkę bywa trudny nawet wówczas gdy szuka się podarku dla kogoś bliskiego. Jeżeli zamierza się go wręczyć słabo znanej osobie, problem ze znalezieniem pomysłu może być jeszcze większy. Książka jest wówczas najlepszym rozwiązaniem. Nie mając pojęcia, co lubi obdarowywany, można wybrać jakiś ciekawy album lub bestseller. Istnieje spora szansa, że takie prezenty pod choinkę okażą się trafione. A nawet jeżeli nie, to przynajmniej ozdobią półkę w salonie czy gabinecie adresata. Zainteresowania czytelnicze szefa czy niedawno poznanej sympatii, pozwoli poznać wywiad w Internecie. W dzisiejszych czasach naprawdę niewiele osób nie ma przynajmniej jednego konta społecznościowego. Większość ludzi jest natomiast bardzo aktywna na różnego rodzaju portalach. Chętnie zapisują się też do różnego rodzaju grup dyskusyjnych, dzielą się opiniami i komentują otaczającą ich rzeczywistość. Przeglądając te treści, nietrudno wpaść na ciekawy pomysł na prezent. O wiele łatwiej przyjdzie też znalezienie jakiejś ciekawej książki na dany temat. Wysiłek się opłaca, a indywidualnie dopasowany upominek wyróżnia się na tle popularnych perfum, gier czy pieniędzy wkładanych do koperty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *